Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
U sobotu, 23. siječnja ove godine u Kljacima je održana utemeljiteljska skupština Kulturno-umjetničkog društva Sveti Ilija Kljaci. U prostorijama nekadašnje osnovne škole u pristnosti tridesetak članova izabrano je vodstvo KUD-a i usvjen statut. Za predsjednika je izabran Paško Durdov, a Upravni odbor uz predsjednika čine Marko Blažević, Ana Ojdanić i Ivan Čule.

Kulturno-umjetničko društvo Sveti Ilija Kljaci želi njegovati kulturnu i tradicionalnu baštinu ovog dijela dalmatinskog zaleđa, posebice područja općine Ružić i susjednih, po mnogo čemu srodnih sela.

Inače, većina članstva KUD-a Sv. Ilija dolazi iz folklorne sekcije Etno udruge Petrovo polje, a na ovaj korak odlučili su se jer drže da je folklorni ansambl potrebno osamostaliti kako bi se djelotvornije očuvala ugrožena nematerijalna baština i na mlade naraštaje prinijelo bogatstvo pjesama, plesova i običaja petropoljskog kraja.
KUD Sveti Ilija Kljaci održavat će vježbe u prostorijama osnovne škole u Kljacima svake subote od 18.00 sati.