Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Načelnik Općine Ružić Josip Sučić danas je, po drugi put u samo nekoliko mjeseci, uputio županu Šibensko-kninske županije Goranu Pauku zahtjev za proglašenje elementarne nepogode za dio Općine Ružić - naselja Ružić i Otavice.

Naime, nakon što je kasnoproljetni mraz u travnju i svibnju dva puta poharao vinograde i voćnjake širom općine prouzročivši enormne materijalne štete - preko milijun i pol kuna - tuča koja se u subotu predvečer sručila na ova dva petropoljska naselja dokrajčila je sve što je preživjelo mraz i sušu, tako da sada bez pretjerivanja možemo reći kako je uništeno 100% uroda u vinogradima, voćnjacima i povrtlarskim kulturama.

O eventualnom proglašenju elementarne nepogode, kao i koracime koji slijede, naše stanovništvo ćemo izvještavati preko naše web stranice, lokalne radio postaje Drniš te oglasnih ploča.

Ovu 2011. godinu naši poljoprivrednici zacijelo neće pamtiti po dobru.