Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na mjestu pogibije, te na posljednjem počivalištu kod crkve sv. Marije u Gradcu, obilježena je dvadeseta obljetnica pogibije hrvatskog heroja Ante Tonija Meštrovića, jednog od prvih poginulih vitezova Domovinskog rata sa našeg područja.

Toni je uistinu herojski darovao život za Domovinu u sukobu sa nadmoćnom oklopno-mehanizairanom postrojbom četnika i tzv. JNA u selu Ključu na Miljevačkom platou 7. prosinca 1991. godine.

Nakon polaganja vijenaca i paljenja svijeća u župnoj crkvi Svete Marije u Gradcu svetu Misu za Tonija služio je župnik fra Petar Pletikosa.

Inače, uz majku Katu, rodbinu, prijatelje i suborce osobitu počast Toniju odao je i Braniteljski portal koji je cijeli događaj popratio vrlo značajnim prilogom u kojem je, između ostaloga, istaknuo i sklandalozan postupak Ministarstva branitelja i Vlade RH prema majci ovoga heroja Domovinskog rata.

Opsežniju foto galeriju i video prilog kolega sa Braniteljskog portala možete pogledati ovdje.

Foto: Braniteljski portal