Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
U petak 27. siječnja u organizaciji Hrvatskog muzejskog društva održat će se sedma po redu kulturna manifestacija Noć muzeja 2012
Općina Ružić u suradnji sa Muzejima Ivana Meštrovića pobrinula se da se crkva Presvetog Otkupitelja - Mauzolej Ivana Meštrovića i ove godine nađe u društvu muzeja i kulturnih ustanova širom Hrvatske u kojima će se manifestacija održavati.
Program unutar kompleksa crkve Presvetog Otkupitelja započet će od 18.00 sati projekcijom video-materijala sa prošlogodišnje manifestacije kao i različitih filmskih uradaka o Ivanu Meštroviću i njegovim djelima.
Posjetitelje će kroz program voditi stručni tim Muzeja Ivana Meštrovića na čelu sa ravnateljem Androm Krstulovićem Oparom.
Svoj obol manifestaciji dat će i mještani Otavica i Ružića te članovi Etno udruge Petrovo polje sa folklornim programom i skromnom okrjepom kako bi se lakše izišlo na kraj sa najavljenim hladnim vremenom.
Ukoliko bude interesa za posjetitelje će biti otvoren i župni muzej u Gradcu.
Ulaz za sve sadržaje je slobodan, a isti će biti otvoreni dokle god bude interesa posjetitelja.
Dobro došli!