Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr

CERURA – Centar za ruralni razvoj Sinj i Općina Ružić organiziraju radionicu pod nazivom Zajedno kroz zadružno poduzetništvo.

Radionica će se održati u općinskoj vijećnici u Gradcu u petak, 16. ožujka 2012. s početkom u 18.00 sati.

Teme radionice:
-          Zadruge – prednosti i mogućnosti poduzetništva na ruralnim prostorima (osnivanje i rad zadruge, izvori financiranja),
-          Mogućnosti ekološke proizvodnje na ruralnim prostorima i plasman ekoloških proizvoda,
-          Ruralni turizam (mogućnost financiranja kroz EU fondove),
-          Marketing u funkciji promocije tradicijskih proizvoda

Radionicu će voditi dipl. oec. Stipe Efendić, predsjednik CERURE i predsjednik NO Hrvatskog saveza zadruga i mr.sc. Nebojša Jerković, predsjednik savjeta za razvoj zadrugarstva Hrvatskog saveza zadruga.

Pozivamo sve zainteresirane da se odazovu ovoj zanimljivoj tribini jer će na njoj moći dobiti konkretne odgovore koji se tiču vizije ruralnog razvoja u budućnosti i u kontekstu skorog uzlaska RH u Europsku uniju.

Uzimajući u obzir sve teži položaj proizvođača prehrambenih proizvoda na tržištu, kao i ogromne potencijale proizvodnje i plasmana ekoloških prehrambenih proizvoda, držimo da će ova radionica biti od velike koristi svima koji žive na ovim ruralnim prostorima.

Predavači će biti na raspolaganju za pitanja i savjete zainteresiranim.

Projekt financira veleposlanstvo Sjedinjenih američkih država u Zagrebu