Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
U okviru projekta" RAZVOJ DALMATINSKOG ZALEĐA" Općinu Ružić je posjetilo visoko izaslanstvo Vlade Republike Hrvatske s prvom potpredsjednicom i ministricom vanjskih poslova gđom. Vesno Pusić i ministrom turizma gosp. Darkom Lorencinom. U njihovoj pratnji bili su njegova ekselencija veleposlanik Europske komisije u Republici Hrvatskoj gosp. Branko Baričević i njegova ekselencija veleposlanik Kraljevine Norveške gosp. Henrik Ofstad.

Visoko izaslanstvo primio je načelnik Općine Ružić gosp. Josip Sučić zajedno sa suradnicima i ravnateljicom Muzeja I. Meštrovića gđa. Sandrom Grčić Budimir. Nakon pozdravnog govora načelnika Sučića i kratke prezentacije o izgradnji Memorijalnoga centra u Otavicama, te izgradnji turističke infrastrukture biciklističkih staza i temetskih putova u Općini Ružić, visokom izaslanstvu je upriličen folklorni program u izvedbi Etno udruge "Petrovo Polje" nakon čega je uslijedila degustacija autohtonih proizvoda petropoljskog kraja drniškog pršuta i kruha ispod peke.