Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr

Općina Ružić i Udruga 142. drniške brigade HV-a pozivaju sve žitelje Općine Ružić i domoljube drniške krajine na svečanost otkrivanja spomen obilježja vitezu Domovinskog rata Anti Toniju Meštroviću, u utorak 12. lipnja 2018. godine u Otavicama.

Program svečanosti:
11:00 Sveta misa u crkvi Presvetog Otkupitelja - Mauzoleju Ivana Meštrovića
12:30 Blagoslov i svečano otkrivanje spomen obilježja u Otavicama
14:00 Otvaranje prigodnih izložbi u osnovnoj školi u Otavicama

U kulturno-umjetničkom dijelu programa sudjeluju: Klapa Sveti Juraj HRM-a, povijesne postrojbe Šibenska gradska straža i Kliški uskoci te Vodičke žudije.
Voditelj: Ante Nadomir Tadić Šutra.

Povodom otkrivanja spomen obilježja u prostorijama osnovne škole u Otavicama bit će postavljena izložba djela domoljubne tematike slikara Damira Kukavice, izložba “Hrvatski ratni plakat 1991.-1995.”, Vojnog muzeja MORH-a, autora Marija Reljanovića te izložba “Nekad i sad” Kluba 61. lad PZO Koprivnica u suradnji sa Udrugom 142. brigade HV-a.

Ante Toni Meštrović rođen je 1967. godine u Otavicama. Kao jedino dijete Mladena i Kate Meštrović Ante je još u djetinjstvu ostao bez oca.
U ljeto 1991. godine pristupio je Zboru narodne garde te je ubrzo postao zapovjednikom „Lovaca na tenkove“ - protuoklopnog BST voda 4. bojne 113. brigade HV-a.
Ante je život izgubio herojski, u izravnom okršaju sa najmoćnijim oklopnim vozilom srpskog agresora - tenkom M-84 - u miljevačkom selu Ključ, dana 07. prosinca 1991. godine.
Punih 27 godina nakon njegove smrti, žitelji Otavica, branitelji drniške krajine i pučanstvo Općine Ružić ovim spomen obilježjem konačno odaju dužnu počast heroju Domovinskog rata Anti Toniju Meštroviću.

Radujemo se Vašem dolasku!