Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
U nazočnosti više stotina žitelja Općine Ružić i njihovih gostiju danas je u Otavicama svečano otkriveno spomen obilježje poginulom hrvatskom branitelju Domovinskog rata Anti Toniju Meštroviću.

Svečanost je započela svečanom svetom misom u crkvi Presvetog Otkupitelja – Mauzoleju Ivana Meštrovića - koju je predvodio fra Jozo Jukić, župnik župe Svete Marije iz Gradca, uz koncelebraciju fra Ilije Mikulića, fra Ivana Lukača i fra Ante Kukavice.

Potom se povorka predvođena pripadnicima hrvatskih povijesnih postrojbi uputila do petstotinjak metara udaljenog spomen obilježja koje su svečano otkrili majka pokojnog Ante Meštrovića Kata Meštrović, državni tajnik u ministarstvu hrvatskih branitelja Ivan Vukić Niper te umirovljeni general HV-a Ante Gotovina.

Državni tajnik Vukić predao je majci pokojnog Ante Meštrovića odličje Red kneza Domagoja s ogrlicom, kojim ga je posthumno odlikovala predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović.

Okupljenima se prigodnim riječima obratio načelnik Općine Ružić Ante Pijuk, koji je osobito dirljivim riječima žrtvu Kate Meštrović usporedio sa žrtvom Blažene Djevice Marije koja je isto tako žrtvovala svog sina jedinca za budućnost naraštaja koji dolaze.

U ime predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda nazočnima se obratio državni tajnik u ministarstvu hrvatskih branitelja Ivan Vukić Niper, a u ime potpredsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministra obrane Damira Krstičevića te u ime načelnika Glavnog stožera oružanih snaga Republike Hrvatske generala Mirka Šundova brigadir Željko Nakić.

Na kraju svečanosti kod spomen obilježja umirovljenom generalu Anti Gotovini predana je počasna povelja koju mu je dodijelilo Općinsko vijeće Općine Ružić još 7. rujna 2002. godine.

U povodu otkrivanja spomen obilježja, državni tajnik Ivan Vukić Niper otvorio je tri prigodne izložbe u nekadašnjoj osnovnoj školi u Otavicama.