Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Institut za javne financije na temelju istraživanja Otvorenost proračuna županija, gradova i općina (studeni 2017. - ožujak 2018.) dodjelio je Općini Ružić Priznanje za transparentnost općinskog proračuna.
Otvorenost, odnosno transparentnost proračuna mjerena je brojem objavljenih proračunskih dokumenata na službenim internetskim stranicama jedinica lokalne samouprave u razdoblju od studenoga 2017. do ožujka 2018. godine., a to su: godišnje izvršenje proračuna za 2016.; polugodišnje izvršenje proračuna za 2017.; prijedlog proračuna za 2018.; izglasani proračun za 2018. te proračunski vodič za građane za 2018. godinu. 
Budući da se promatrala dostupnost pet proračunskih dokumenata, razina otvorenosti mogla se kretati od o do5.
"Kako je Vaša Općina osvojila maksimalan broj bodova, u ime Instituta za javne financije čestitam Vam na osvojemom priznanju za transparentnost općinskog proračuna", stoji u čestitki tavnateljice Instituta za javne financije Katarine Ott načelniku Općine Ružić Anti Pijuku.