Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr

U utorak 15. siječnja 2019. godine u Gradcu su načelnik Općine Ružić Ante Pijuk i direktor poduzeća Bučić gradnja d.o.o. iz Šibenika Branimir Vukičević potpisali Ugovor o građenju i opremanju Dječjeg vrtića Ježići u Gradcu.

Radove i opremanje ukupne vrijednosti 5.784.499,50 kuna poduzeće Bučić Gradnja dobilo je kao ekonomski najpovoljniji ponuditelj na javnom natječaju koji je proveden u studenom i prosincu prošle godine.

Sukladno ugovornim odredbama svi radovi i opremanje vrtića trebali bi biti završeni u roku od 12 kalendarskih mjeseci.

Vrtić ukupne bruto površine 393 metara četvornih gradit će se uz kompleks Osnovne škole Antuna Mihanovića Petropoljskog u Gradcu, a pohađat će ga ukupno 24 djece kroz devetosatni program u dvije mješovite skupine.

Projekt izgradnje dječjeg vrića u cijelosti se financira iz Europskog fonda za ruralni razvoj kroz tip opercije 7.4.1.  „Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu''.  

Realizacijom ovog projekta otvorit će se ukupno 6 novih radnih mjesta.