Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
U nazočnosti stotinjak mještana Kljaka i njihovih gostiju u popodnevnim satima ove nedjelje 24. veljače svečano je blagoslovljena kapelica posvećena Majci Božjoj – Kraljci mira.

Kapelica je izgrađena na raskršću koje spaja zaseoke Čulići-Blaževići sa Drudovima i Prnjacima u Gornjim Kljacima, nasuprot stoljetnog hrasta koji je simbol ne samo ovih zaselaka nego i cijelih Gornjih Kljaka. Svačanost blagoslova kapelice predvodio je župnik župe Svetog Ilije iz Kljaka fra Ivan Lukač.

Kapelica Kraljice mira sagrađena je na inicijativu mještana Gornjih Kljaka koji su dobrovoljnim prilozima uglavnom i financirali izgradnju. Općina Ružić je uz suglasnost za izgradnju kapelice financijski poduprla istu sa 2.000 kuna u građevinskom materijalu.

Svačanosti su, uz mještane, goste i donatore nazočili i predstavnici Općine Ružić, na čelu sa načelnikom Antom Pijukom i predsjednikom Općinskog vijeća Antom Duranom.