Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
U sklopu međunarodne kulturne manifestacije Dani kršćanske kulture, u nedjelju 7. travnja ove godine održat će se prigodni program u Ružiću.
Program započinje u u 10.30 sati Dekanatskim križnim putem koji kreće od suvenirnice kompleksa Crkve Presvetog Otkupitelja, nastavlja se svetom misom u samoj crkvi, a završava nastupom drniškog pjevačkog zbora Neuma.
Križni put predvode: fra Jozo Jukić, župnik župe Gradac i sjemeništarci Franjevačkog sjemeništa u Sinju.
Svetu misu predvodi: magistar fra Ivica Udovičić, ravnatelj Franjevačkog sjemeništa.
Misu pjeva: Gradski pjevački zbor „Neuma” iz Drniša
Sudjeluju: Etno udruga „Petrovo polje”, KUD Naši korijeni Kljake i KUD Sveti Ilija Kljaci.
Posjetitelji do Ružića mogu ići besplatnim autobusom iz Splita koji polazi u 9:00 sati s autobusnog kolodvora u Sukoišanskoj ulici, autobusom iz Šibenika koji polazi u 9.30 sati s nove tržnice ili vlastitim automobilima.