Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr

Zamjenik načelnika Dalibor Durdov potpisao je danas u Zagrebu 550.000 kuna vrijedne ugovore u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije.

Naime, Općina Ružić je u ožujku i travnju ove godine prijavlia dva projekta na javne pozive MRRFEU - prvi na Program održivog razvoja lokalne zajednice, a drugi na Program podrške brdsko-planinskim područjima.

Oba projekta su pozitivno ocijenjena te je donesena odluka o sufinanciranju istih.

Temeljem toga iz Programa održivog razvoja lokalne zajednice MRRFEU će sufinancirati treću i zadnju fazu asfaltiranja nerazvrstane ceste oznake NC 095 u Gornjem Gradcu sa 250.000 kuna, dok će iz Programa podrške brdsko-planinskim područjima sa 300.000 kuna sufinancirati projekt asfaltiranja nerazvrstanih cesta na području općine.

Ukupna vrijednost radova koji će se izvesti temeljem danas potpisanih ugovora, računajući i sufinanciranje od strane Općine Ružić, iznosit će cca 800.000 kuna, što će uvelike poboljšati komunalne i infrastrukturne prilike u općinskim naseljima.