Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr

Udruga „Žena“ iz Drniša, veleučilište Marko Marulić iz Knina i Općina Ružić pozivaju nositelje i članove Obiteljskih poljoprivrednih gospodarstva sa područja Općine Ružić na jednodnevnu radionicu „Priprema i provedba projekata iz Operativnog programa Ruralni razvoj“.

Radionica će se održati u općinskoj vijećnici Općine Ružić u Gradcu, na adresi Put kroz Gradac 25, u petak 07. 06. 2019. s početkom u 16:30 sati.
Predavači su studenti veleučilišta „Marko Marulić“ iz Knina.

Na radionici će se vlasnici i članovi OPG-ova upoznati s predstojećim natječajima u okviru Operativnog programa Ruralni razvoj, između ostalog i s pripremom projekta 6.4.1. Razvoj nepoljoprivrednih djelatnosti u ruralnim područjima.

PROGRAM

Mjera 6.4.1
Mjera 4.2.1
Mjera 17 – podmjera 17.1. – osiguranja usjeva, životinja i biljaka
Mjera za poticaj razvoja poljoprivrednih gospodarstava
Stručna pitanja i odgovori

Projekt ukupne vrijednosti 899.108,92 kuna sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, OP učinkoviti ljudski potencijali u iznosu od 764.242,58 kuna te Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske u iznosu od 134.242,34 kuna, a  koji je ujedno i Posredničko tijelo razine I. Posredničko tijelo razine II je Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva.  Planirano trajanje projekta je 18 mjeseci, a provedba je započela 19.03.2018.
Cilj projekta: Uspostavljen održivi program društveno korisnog učenja na Veleučlištu „Marko Marulić“ u Kninu u cilju osnaživanja lokalnih organizacija civilnog društva koje se bave ruralnim razvojem.
Ciljne skupine: lokalne akcijske grupe (u daljnjem tekstu: LAG) Šibensko- kninske županije (2) i Zadarske županije (4) i njihovi djelatnici, članovi lokalnih akcijskih grupa te lokalni poljoprivrednici (min. 100), djelatnici Udruge „Žena“ iz Drniša te djelatnike Veleučilišta „Marko Marulić“ iz Knina (7), studenti Veleučilišta „Marko Marulić“ iz Knina ( min. 14).

Organizacija radionica sufinancirana je u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali iz Europskog socijalnog fonda.