Zbog velikog interesa naših građana i Općina Ružić se priključila prikupljanju pomoći za Petrinju, Sisak i druge potresom pogođene gradove i općine Sisačko-moslovačke županije.
Sukladno uputama Hrvatskog crvenog križa i Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, niže navodimo popis potrebne pomoći.
Molimo građane da doniraju isključivo niže navedene artikle, a nipošto kratkotrajnu i kvarljivu prehrambenu robu.

PREHRAMBENE POTREPŠTINE
Brašno (tip 550 glatko) 1kg
Ulje (biljno ili suncokretovo) 1lit
Riža 1kg
Šećer 1kg
Sol kuhinjska sitna 1kg
Tjestenina (makaroni ili špageti)
Juha u vrećici
Riblja konzerva
Mesna konzerva
Slatki namaz (marmelada, čokoladni i sl.)
Mlijeko trajno 1lit
Kruh (dvopek, toast i sl.)
Voda (pakiranja 0,5, 1, 1,5, 5 lit)
Suho voće
Orašasti plodovi (orah, badem, lješnjak i sl.)
Ostali trajni i nekvarljivi prehrambeni proizvodi

HIGIJENSKE POTREPŠTINE
Sapun za ruke
Šampon za kosu
Pasta za zube
Četkica za zube
Brijač jednokratni
Maramice (suhe i vlažne)
Toaletni papir u roli
Higijenski ulošci
Štapići za uši

OSOBNA ZAŠTITNA OPREMA I OSTALO
Medicinska maska
Zaštitno odijelo
Rukavice
Naočale ili štitnik za oči
Pregača
Alkoholni dezinficijens za ruke (antiseptik, antibakterijski)
Maramice na bazi alkohola
Sredstvo za dezinfekciju prostora
Deke, šatori, kabanice i slična oprema

Molimo građane koji imaju kartonske kutije za pakiranje da ih donesu prilikom predaje donacija.

Svoju donaciju u prehrambenim i higijenskim potrepštinama građani mogu donijeti osobno u Dom kulture u Gradcu, na adresi Put kroz Gradac 25, svakim radnim danom od 8 do 20 sati.
Prikupljena pomoć će se, u kordinaciji sa Šibensko-kninskom županijom, otpremiti u pogođena područja nakon što se popune transportni kapaciteti.
Za sve ostale informacije građani se mogu obratiti na telefon 022/872-811, mobitel 091/4333-587 ili na email adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

GRAĐANI KOJI ŽELE UPLATITI NOVČANE DONACIJE MOGU TO UČINITI NA RAČUN HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA:
Banka: Privredna banka Zagreb d.d.
Poziv na broj: 770
Za uplate iz inozemstva - SWIFT CODE: PBZGHR2X

NAPOMENA ZA ONE KOJI ŽELE VOLONTIRATI OSOBNIM ODLASKOM NA POGOĐENO PODRUČJE:
Nadležne sužbe su već više puta upozorile građane da ne odlaze samoinicijativno na pogođeno područje jer se na taj način stvara nepotrebna gužva te smanjuje učinkovitost.
Sve građane koji su voljni volontirati i tako pomoći stradalima molimo da se zbog vlastite sigurnosti i organiziranog djelovanja prijave u bazu volontera jer će pogođenom stanovništvu biti potrebna dugoročna pomoć.
Sve potrebne informacije i obrasce za prijavu volontera mogu se pronaći na slijedećem linku: