Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Prvi veći požar ove godine na području Općine Ružić izbio je jučer u naselju Umljanovići – predio Gabelin Brig.
Požar je izbio oko 14.30 sati, a brzom intervencijom pripadnika DVD-a Ružić, JVP Drniš, DVD-a Drniš i DVD-a Unešić, uz zračnu potporu tri Kanadera, u popodnevnim satima je stavljen pod kontrolu, dok je saniranje opožarenog terena potrajalo do kasnih noćnih sati.
Opožarena je površina od cca 6 hektara grabove šume, niskog raslinja i trave.
Uzroke požara utvrdit će istraga službenika Policijske postaje Drniš koji su izvršili očevid na licu mjesta.
Ovaj požar još je jedno upozorenje koliko je malo potrebno da se ljudski neoprez pretvori u katastrofu jer se u blizini opožarene površine nalazi petnaestak stambenih objekata i vrlo je lako moglo doći do težih posljedica i veće materijalne štete.