Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Kulturni centar Otavice koji je uređen u zgradi nekadašnje osnovne škole u Otavicama - naslijeđu Ivana Meštrovića - otvorio je ovoga četvrtka svoja vrata učenicima Područne škole Gradac.
Učenici od 1. do 4. razreda su zajedno sa svojim učiteljicama sudjelovali kombiniranom dramsko-modelarskom programu koji su za njih organizirali Muzeji Ivana Meštrovića i Općina Ružić
Dramska pripovjedačica Jasmina Žiljak Ilinčić pripovjedala je staru hrvatsku bajku „Vilinja svirala“ i održala plesno-dramsku radionicu za djecu, a muzejska pedagoginja Iris Marinović kroz radionicu modeliranja glinom pomogla je djeci oblikovati skulpturice inspirirane glazbom i plesom.
Djeca su aktivno sudjelovala u programu pa organizatori već planiraju slične radionice za skoru budućnost, kako bi se objekt koji je, između ostaloga, uređen i opremljen kao prostor za iskušavanje u kiparsko-slikarskim tehnikama za naše najmlađe, bio adekvatno iskorišten.