Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Općinski načelnik Dalibor Durdov objavio je 26. rujna 2022. godine Javni poziv korisnicima zajamčene minimalne naknade koji se griju na drva u 2022. godini.

Sukladno članku 289. stavku 3. Zakona o socijalnoj skrbi („Narodne novine“ br. 18/22, 46/22), dio troškova stanovanja koji se odnosi na troškove ogrjeva korisnicima koji se griju na drva, osigurava se iz sredstava državnog proračuna.

Sukladno točki V. Odluke Vlade RH o kriterijima i mjerilima za financiranje troškova stanovanja te iznosu sredstava za pojedinu jedinicu lokalne samouprave za 2022. godinu („Narodne novine br. 104/22) mjerilo za financiranje troškova stanovanja koji se odnose na troškove ogrjeva korisnika koji se griju na drva je iznos od 1.050,00 kuna po korisniku za troškove ogrijeva korisnicima zajamčene minimalne naknade.

Slijedom prethodno navedenom pozivaju se korisnici kojima je rješenjem Centra za socijalnu skrb Drniš utvrđeno pravo na zajamčenu minimalnu naknadu, a koji se griju na drva da do 14. listopada 2022. godine, odnosno do iskorištenja iznosa utvrđenog odlukom Vlade RH, dostave izjavu da se griju na drva kako bi mogli ostvariti pravo na pomoć za podmirenje troškova ogrjeva u 2022. godini.

Obrazac Izjave može se preuzeti sa službene internet stranice Općine Ružić www.opcina-ruzic.hr ili u zgradi općinske uprave svakim radnim danom u vremenu od 08.00 do 13.00 sati, te će u istom vremenu biti omogućeno njihovo zaprimanje.

Dodatne informacije mogu se dobiti na broj 022 872 811 ili na e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..

JAVNI POZIV

OBRAZAC IZJAVA PDF

OBRAZAC IZJAVA MS/WORD