Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Krajem studenoga završeni su radovi na uređenju platoa oko mrtvačnice kod crkve Svetoga Ilije u Kljacima.
Radove vrijedne 123.405,38 kuna, od čega 69% financira Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine kroz Program razvoja komunalnog gospodarstva i ujednačavanja komunalnog standarda u 2022. godini, a ostatak Općina Ružić iz vlastitog proračuna, izvodi poduzeće Grcić Gradnja iz Drniša.
Općina Ružić aplicirala je na Javni poziv Ministarstva projekt uređenja pristupne ceste, procesijske staze i platoa kod mrtvačnice crkve sv. Ilije u Kljacima, ukupne procijenjene vrijednosti 390.812,50 kuna s uključenim PDV-om, od čega je od Ministarstva potraživala iznos od 269.660,63 kuna, a Općina bi sufinancirala projekt s 121.151,87 kuna.
Tim projektom bilo je predviđena sanacija i presvlačenje novim asfaltnim slojem pristupne ceste od državne ceste do groblja, uređenje procesijske staze oko crkve te uređenje platoa kod mrtvačnice.
S obzirom da je Ministarstvo nakon pristiglih prijava i raspodjele sredstava Općini Ružić odobrilo iznos od 100.000,00 kuna, što je znatno manje od traženog iznosa, odlučeno je da se s dodijeljenim sredstvima krene u 1. fazu realizacije projekta - uređenje platoa kod mrtvačnice, a da se ostatak projekta aplicira za sufinanciranje kroz Javni poziv Ministarstva u 2023. godini.