Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Muzeji Ivana Meštrovića i Općina Ružić i ove godine organiziraju kulturni program u sklopu manifestacije „Noć muzeja 2023“, u petak 27. siječnja u Crkvi Presvetoga Otkupitelja i Kulturnom centru u Otavicama.

U vremenu od 17:00 do 22:00 sati možete razgledati stalni postav Crkve Presvetog Otkupitelja – grobnice obitelji Meštrović
. Nakon sanacije kupole, restauracije kamene građe i reljefa u unutrašnjosti, te postavljanjem unutarnje rasvjete, crkvica je zasjala u novom ruhu.

U Kulturnom centru u Otavicama u vremenu od 18:00 do 22:00 sati možete pogledati izložbu „'Grad kakav želim': Digitalna interpolacija Meštrovićevih djela"
.
Izložba je otvarena u suradnji s udrugom studenata Dizajna vizualnih komunikacija te prema autorskoj koncepciji kustosice Filipe Dore Ćapete, izložba prikazuje motive Meštrovićeve umjetnosti u kombinaciji sa splitskim i drugim lokacijama (Banovača u Otavicama), sugestivnim motivima i konceptima, uz upotrebu tehnike digitalne manipulacije.

Izložba ostaje otvorena do 5. veljače 2023. godine, u radnom vremenu od 10 – 14:00 svakog dana osim ponedjeljkom.

Ulaz na sva događanja je slobodan.