Projekt izgradnje i opremanja dječjeg vrtića Ježići apliciran je u travnju 2017. godine na mjeru 7.4.1. Ministarstva poljoprivrede i APPRRR-a financiranu iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj. U ožujku 2018. projekt je uvršten na listu prihvaćenih projekata te je 24. svibnja 2018. potpisan ugovor o dodjeli sredstava.
Nakon provedenog postupka javne nabave, 15. siječnja 2019. godine potpisan je ugovor o izgradnji i opremanju dječjeg vrtića između Općine Ružić i poduzeća Bučić gradnja d.o.o. iz Šibenika.

vrtic 1

Vrtić ukupne bruto površine 393 metara četvornih izgrađen je uz kompleks Osnovne škole Antuna Mihanovića Petropoljskog u Gradcu, a pohađa ga 32-40 djece kroz devetosatni program u dvije mješovite skupine.
Izgradnja je dovršena u jesen 2020. godine, a otvoren je krajem ste godine.

FOND:
Europski poljoprivredni fond za ruralni razvoj
TIP OPERACIJE:
7.4.1. „Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu“'.
NAZIV PROJEKTA:
Građenje i opremanje Dječjeg vrtića Ježići
NOSITELJ PROJEKTA:
Općina Ružić
UKUPNA VRIJEDNOST PROJEKTA:
5.940.275,00 kuna
(Projekt je sufinancirala Europska unija u stopostotnom iznosu iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj)

(Sadržaj publikacije isključiva je odgovornost Općine Ružić)

Traka ispod teksta