Regionalna razvojna agencija Šibensko-kninske županije u sklopu projekta EUROPE DIRECT organizira radionicu za maslinare pod nazivom: „Budućnost maslinarstva u doba klimatskih promjena".
Radionica će se održati u Kulturnom centru Grada Skradina u petak 22.03. s početkom u 10:00 sati, a obuhvaćati će:
• Panel raspravu s prezentacijama (10h)
• Terensku nastavu u masliniku: Rezidba, gnojidba i cijepljenje maslina (12:15h)

Na panelu će sudjelovati:
• Mr.sc. Jakša Rošin - Institut za jadranske kulture i meliorizaciju krša
• Doc. dr.sc. Šime Marcelić – Sveučilište u Zadru
• Drago Laća - Uljara Laća
• Damir Buntić – Udruga dalmatinskih uljara
• Antonio Brajković – Gradonačelnik Grada Skradina

Prezentacije će držati:
1. Dr. sc. Josip Tadić - Naslov predavanja: Introdukcija novih sustava uzgoja i kultivara masline u izazovne uvjete krša
2. STAVROPOULOS Eleftherios, JRC (Joint Research Centre) – Naslov predavanja: Prezentacija alata – Rural toolkit (na engleskom)
3. Martynas Velička, XGain project - A Knowledge Facilitation Tool (Softver alat za poljoprivrednike razvijen iz EU projekta XGain – na engleskom)

Terensku nastavu držati će doc.dr.sc. Šime Marcelić sa Sveučilišta u Zadru, na temu: rezidba, gnojidba i cijepljenje maslina u masliniku Uljare Laća.

Cilj ove radionice je jačati poljoprivredni sektor maslinarstva kroz zaštitu i jačanje odgovora na prirodne katastrofe i klimatske promjene. Planira se iznošenje novih trendova poslovanja u sektoru održive poljoprivrede te umrežavanje kroz razmjenu znanja, iskustava i dobrih praksi s poljoprivrednicima iz naše županije i stručnjaka na europskoj razini uz stručnu podršku profesora sa Sveučilišta u Zadru.

Vlasnici OPG-ova, poljoprivrednici i drugi zainteresirani građani mogu se prijaviti preko obrasca: https://forms.gle/aW35G99XYsjKkhsT6