S obzirom da je 1. listopada startala Mreža linija javnog prijevoza putnika Šibensko-kninske županije, pojavila su se različita tumačenja oko toga mogu li srednjoškolci s područja Općine Ružić u srednju školu u Drniš i eventualno dalje u Knin ili Šibenik i dalje putovati s autobusima JKP Promet Split ili sad moraju putovati ŠIK BUS-om koji prometuje unutar županijske mreže.
Ovim putem ih obavještavamo da i dalje, to jest do kraja listopada, mogu putovati Prometovim autobusima.
Naime, budući da županijska linija broj 70 (Drniš-Tepljuh-Biočić-Miočić-Parčić-Kanjane-Otavice-Gradac-Ružić-Kadina Glavica-Drniš) pokriva samo tri od devet općinskih naselja, srednjoškolci iz većine općinskih naselja ne bi mogli putovati u školu unutar županijske mreže.
Zato je sa Šibensko-kninskom županijom i splitskim prijevoznikom dogovoreno da se do iznalaženja trajnog rešenja za opstojnost linije Drniš-Ružić-Split, srednjoškolcima s područja Općine Ružić omogući putovanje u Drniš Prometovim autobusima, to jest za sada do kraja listopada, a ako se do studenoga ne iznađe trajno onda i dalje do iznalaženja istog.