Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Temeljem naputka Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske u svezi suzbijanja širenja koronavirusa (COVID-19) Općinski načelnik Općine Ružić danas je donio Odluku o aktiviranju i stavljanju u punu funkciju Stožera civilne zaštite Općine Ružić.
Članovi Stožera civilne zaštite Općine Ružić kao i povjerenici civilne zaštite Općine Ružić obvezuju se biti na raspolaganju načelniku Stožera civilne zaštite Općine Ružić glede poduzimanja svih akcija u provedbi mjera suzbijanja širenja koronavirusa (COVID-19) na području Općine Ružić.
U svezi s odredbama Odluke uvode se mjere pripravnosti za članove Dobrovoljnog vatrogasnog društva Ružić, članove Hrvatske gorske službe spašavanja, zaposlenike komunalnih poduzeća Rad d.o.o. Drniš i Gradska čistoća Drniš d.o.o. te članove Lovačke udruge Sokol Ružić radi mogućeg izvanrednog angažmana po uputama Stožera civilne zaštite Općine Ružić.
Kako je Stožer u obvezi kontinuiranog praćenja svih odluka, uputa i preporuka s više razine, određen je kontakt telefon, odnosno e-mail adresa koja će biti dostupna stanovništvu s područja Općine Ružić te za razmjenu informacija sa županijskim stožerom:
- mobitel: 091/4333-587,
- e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Stožer civilne zaštite Općine Ružić poziva građane da poštuju zabrane i preporuke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske kao krovne organizacije civilne zaštite.
Od danas je građanima dostupna i nova web stranica koju je pokrenua Vlada Repubike Hrvatske https://www.koronavirus.hr/ na kojoj mogu dobiti sve potrebne i ažurirane informacije o koronavirusu, dok na stranici https://civilna-zastita.gov.hr/ mogu pratiti sve aktivnosti i preporuke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske.
Stožer civilne zaštite Općine Ružić će putem službene web stranice Općine Ružić i lokalnih medija i dalje redovito izvještavati građane o svim novostima vezanim za problematiku epidemije koronavirusa te davati odgovarajuće naputke.