Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
Podsjećamo građane da Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, temeljem objavljenog Javnog poziva, od dana 01. rujna 2020. godine zaprima prijave za sufinanciranje energetske obnove obiteljskih kuća.
Cilj programa je potaknuti primjenu mjera energetske učinkovitosti i korištenja obnovljivih izvora energije u obiteljskim kućama. Građanima će se do 60% sufinancirati povećanje toplinske zaštite vanjskih zidova, stropa, poda, krova, zamjena stolarije energetski učinkovitijom te ugradnja sustava za korištenje obnovljivih izvora energije, uključujući i fotonaponske sustave za proizvodnju električne energije.
Ukupna vrijednost programa iznosi 203 milijuna kuna, a maksimalni iznosi sufinanciranja određeni su za svaku pojedinačnu mjeru. Kombinacijom različitih mjera kućanstvo može dobiti maksimalno 204 tisuće kuna bespovratnih sredstava.
Na javni poziv Fonda mogu se prijaviti građani čije kuće imaju više od 50% površine namijenjene stanovanju, do 3 stambene jedinice ili kvadraturu do 600m2. Prijavitelji u toj kući moraju imati prebivalište, uredno vlasništvo i dokaz da je kuća u potpunosti legalna. Mogućnost prijave ovisi i o energetskom razredu pa se tako mogu prijaviti građani kontinentalne Hrvatske za obnovu kuća energetskog razreda D ili niže, odnosno građani primorske Hrvatske čije kuće imaju energetski razred C ili niže.

Više o programu možete pročitati OVDJE

Cjeloviti tekst Javnog poziva možete pročitati OVDJE

Najčešća pitanja i odgovore možete pronaći OVDJE