Put kroz Gradac 25, 22322 Ružić | Telefon: 022/872-811 E-mail: opcina-ruzic@si.t-com.hr
U Kulturnom centru u Otavicama, u subotu 23. travnja osnovan je Savez folklornih udruga čuvara tradicijske baštine "Lijepa naša". Osnivačkoj skupštini su, uz predstavnike folklornih skupina iz raznih dijelova Hrvatske i BiH, nazočili i brojni gosti: župan Šibensko-kninske županije Marko Jelić, načelnik Općine Ružić Dalibor Durdov, predsjednik Etno udruge Petrovo Polje Ante Bojčić, župnik župe porođenja BDM, fra Ivan Čupić te posebni gost, poznati televizijski voditelj Branko Uvodić.
Za predsjednika Saveza izabran je Danijel Šota.
Savez ima za cilj zaštiti tradicijsku kulturu Hrvatske, okupljati KUD-ove, folklorne ansamble, pjevačke skupine, etno glazbenike i kazivače kao i sve one koji u svojoj djelatnosti čuvaju hrvatsku baštinu.
Savez će educirati voditelje, koreografe i one koji rade s folklornim skupinama te izdavati certifikate i potvrdnice,
Sve udruge će uz pomoć Saveza aplicirati u projektima europskih fondova te nacionalnih, županijskih ili gradskih natječaja.
Savez će imati umjetničko i stručno vijeće koje će organizirati smotre, festivale te biti poveznica s europskim ili svjetskim festivalima te omogućiti sudjelovanje svojim članicama.
U narednom razdoblju, osim izrade dokumentacije za prijavu Saveza i donošenja Statuta, udruga će imenovati voditelje Saveza po županijama ili regijama, odnosno državama, te izabrati Umjetničko vijeće.
Iz Saveza pozivaju udruge folklornog amaterizma da se uključe u rad Saveza, svojim idejama obogate njegov rad, a svojim članovima omoguće stručno vodstvo, nastupe i putovanja.

Kontakt podaci Saveza:
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Facebook: savez udruga Lijepa naša; poveznica: https://www.facebook.com/profile.php?id=100080934813952